enter-article עשרה דברים שחשוב לדעת על מזגנים - הכל על מיזוג אוויר
טכנאי מזגנים » מאמרים וחדשות » עשרה דברים שחשוב לדעת על מזגנים

עשרה דברים שחשוב לדעת על מזגניםרגע לפני שאתם הולכים לרכוש מזגן לקיץ, הנה עשרה דברים שחשוב לדעת על מזגנים
 

 • כיום ניתן להתאים מזגן עוד לפני שניגשים לחנות. באתרי אינטרנט של חברות מזגנים, דוגמא טורנדו, אפשר להתאים מזגן על פי הקומה בה הוא יותקן, איזור בארץ, קירבה לים, כיון החדר, גודל החלונות ועוד.
 • מזגנים וחסכון בחשמל – מזגנים כידוע נחשבים למוצר שמבזבז חשמל, מה שפוגע בסביבה ובכיס שלנו. זו הסיבה שחברות מזגנים החלו לייצר מערכות מיזוג אוויר שחוסכות בחשמל, עם פעילות מדחס רצופה, ופעילות באמצעות פיקודים שונים. כל זה מאפשר למערכת להגיע לטמפרטורה הרצויה בזמן קצר ולשמור עליה לאורך זמן. מדובר על מערכות היברדיות.
 • כאשר מתקינים מזגן יש שורה של אלמנטים שצריך לקחת בחשבון, למשל, השטח עליו הוא יתוקן, תפוקת המזגן, התאמת המזגן לתשתית החשמל הקיימת, פיזור אוויר, רמת רעש, אופי השירות שניתן, האסתטיקה הפנימית והחיצונית.
 • בדרך כלל מקבלים שלוש שנות אחריות על המזגן ועוד שנה עד שנתיים על ביקור טכנאי מזגנים בלבד. במקרים מסוימים ניתן לרכוש הרחבה לאחריות המורחבת. ישנן חברות מזגנים שלא מוכנות למכור הרחבה לעסקים מאחר ושם אצלם המיזוג עובד הרבה יותר מאשר בבתים פרטיים.
 • אחריות למזגן כוללת תיקון מזגנים תקלות, החלפת חלקים, וכן החלפת מזגן במידה ונמצא לא תקין מלכתחילה. האחריות על תקלות של מזגן ישן, היא שלוש חודשים לרוב.
 • בבתים חדשים נהוג כיום לבצע הכנה למזגן מרכזי. הבעיה היא בבתים ישנים, שם נדרש שיפוץ לשם התקנתו. השיפוץ כולל שבירת קירות והתאמת מערכת החשמל למזגן.
 • אינוורטר- מדובר על טרנד חדש, מזגן ששומר על טמפרטורה יציבה , ומפחית את צריכת החשמל ב-15 אחוז לפחות. מערכת של אינוורטור מסוגלת לספק מיזוג לחלק מהבית, ולא לכל הבית בו זמנית, במידה ואין צורך. מערכות אלו שומרות על הסביבה שכן הן פולטות פחות CO-2, וחוסכות באנרגיה.
 • אם החלטתם לרכוש מזגן יד שנייה, רצוי לא לרכוש מזגן שגילו מעל לחמש שנים. אחרת מדובר במזגן בלאי שיתקשה לשרת אתכם כנדרש.
 • מי שלא חפץ בהתקנת מזגן, יכול ליהנות מרכישת מזגן נייד. מדובר במזגן חסכוני, ידידותי לסביבה, שעובד רק על דרגות קור שונות (לרוב בעל 1 כוח סוס) וכשמו כן הוא, ניתן לנייד אותו מחדר לחדר. זהו מזגן פופולארי מאוד במיוחד בקרב צעירים ששוכרים דירה שאין בה מזגן.
 • באתר משרד הבריאות מפורסם מדד כיצד למדוד את היעילות האנרגטית של המזגנים , לפיה אפשר לדעת איזה מזגן ידידותי לסביבה ואיזה לא. המדד הוא מ-A הכי ידידותי לסביבה ועד –G הכי פחות ידידותי לסביבה. המדד נקבע על פי הספק קור וצריכת חשמל. חברות מזגנים חייבות לציין באיזה מדרגה במדד עומד המזגן שהן מייצרות ומשווקות לשוק.

 


עוד באותו נושא

מה צריך לדעת על התקנת מזגנים?

מה צריך לדעת על התקנת מזגנים?

כמו כל עבודה של בעל מקצוע, גם התקנת מזגנים יכולה להפוך בקלות לסיוט. אנחנו נדאג להפוך אותה למהנה עבורכם התקנת מזגנים יכולה להיות עניין מהיר...

היתרונות בעבודה עם מהנדס מיזוג אויר

היתרונות בעבודה עם מהנדס מיזוג אויר

תכנון נכון של מערכת מיזוג אוויר בבית, יכול לגרום גם לחסוך כספי, תחזוקה נוחה ובעיקר לקירור נכון של הבית ארצנו התברכה בשוני אקלימי ניכר:...

מזגנים - לא רק הגודל קובע

מזגנים - לא רק הגודל קובע

בניגוד למה שלמה שאנחנו רוצים לחשוב, רכישת מזגן איננה פונקציה רק של גודל, ישנן פונקציות נוספות שחשוב לקחת בחשבון לפני שרוכשים מזגן   בחירת...

איך רוכשים מזגן בצורה נכונה

איך רוכשים מזגן בצורה נכונה

אם פעם רכישת מזגן היתה דבר מיוחד ומסובך, הרי שכיום ניתן לרכוש מזגן בכל חנות חשמל או רשת עשה זאת בעצמך חנויות מזגנים רבות בישראל, חלקן...

ניקוי מזגנים - מזגן נקי, אוויר נקי

ניקוי מזגנים - מזגן נקי, אוויר נקי

בשנת 2009, הוליווד נדהמה לגלות שאחת משחקניותה הצעירות, בריטני מרפי, נפטרה בנסיבות לא ידועות. בדיעבד, התברר כי מרפי לקתה בדלקת ריאות חמורה שמקורה...

string(31) "categoryהתקנת מזגנים"