enter-article ניקוי מזגנים - מזגן נקי, אוויר נקי - הכל על מיזוג אוויר
טכנאי מזגנים » מאמרים וחדשות » ניקוי מזגנים - מזגן נקי, אוויר נקי

ניקוי מזגנים - מזגן נקי, אוויר נקי

בשנת 2009, הוליווד נדהמה לגלות שאחת משחקניותה הצעירות, בריטני מרפי, נפטרה בנסיבות לא ידועות.
בדיעבד, התברר כי מרפי לקתה בדלקת ריאות חמורה שמקורה בעובש שהצטבר בבית, בין היתר באזור המזגןמרביתנו לא טורחים להקפיד על ניקיון יסודי של המזגן וחבל, שכן העצלות הזו נובעת מחוסר מודעות למה שמתחולל בתוך חלקי המזגן.

לקראת הקיץ, העונה שבה המזגן נמצא בפעילות מקסימלית, חשוב להקפיד לנקותו כראוי כדי ליהנות מעונה נקיה ונעימה.


מדוע חשוב לנקות את המזגן?

עם הזמן, מצטברים בתוך המזגן עובשים ופטריות מסוגים שונים. מעבר לכך שלא נעים לשהות בחדר בידיעה שבתוך המזגן מתקיימים מיקרו- אורגניזמים, הרי שאותם יצורים מייצרים רעלנים אשר אחראים לשורה רחבה של תופעות רפואיות כמו עייפות כרונית, חוסר יכולת להתרכז, תגובות איטיות ועוד.

בנוסף, ניקוי מזגנים הוא תנאי הכרחי לשמירה על תקינותו של המזגן. אלו שלא מקפידים על ניקיון שוטף נאלצים לא פעם להזמין טכנאי מזגנים לצורך תיקונו. ניקיון המזגן מאריך את חייו באופן משמעותי היות והוא מונע ממנו להיסתם. תיקון מזגנים במוצרים שלא מנוקים באופן קבוע הוא הרבה יותר נפוץ.


כיצד מנקים?

ניקוי מזגנים מבוסס בראש ובראשונה על ניקוי מסנן המזגן. רוב יצרניות המזגנים מנחות שלא לעשות שימוש בחומרי ניקוי בעלי רכיבים פעילים אלא להסתפק בניקוי בסיסי באמצעות מים ומטלית.

כדי לנקות את המסנן, תצטרכו להתאבזר בנוסף במברשת ניקוי. לפני שתמהרו להוציא את המסנן, וודאו שאתם מנקים גם את חלקו החיצוני של המזגן מאבק באמצעות מטלית רגילה.

המסנן הוא למעשה רשת צפופה וכהה הנמצאת מתחת לכיסוי המזגן, אותו יש לשלוף החוצה באמצעות תנועת משיכה. את המסנן יש לנקות באמצעות המברשת או בשטיפה במים ולהניח לייבוש. שימו לב כי במזגן תחתי, המסנן יהיה מחובר לרוב אל כיסוי המזגן.


ניקוי יחידת הקירורניקוי מזגנים

כל טכנאי מזגנים ימליץ כי פרט לניקוי המזגן עצמו, מומלץ גם לנקות את יחידת הקירור החיצונית של המזגן, הנמצאת בדרך כלל באזור החלונות, במטרה להאריך את חייו. כדי לנקות את יחידת הקירור יש צורך להתאבזר מבעוד מועד במטלית מיקרופייבר, שואב אבק, חומר ניקוי עדין (כזה שלא יגרום נזק לבוכנות) ומברג.

באמצעות שואב האבק תתבקשו לשאוב את הפסולת שהצטברה על גבי הבוכנות של היחידה. באמצעות המטלית וחומר הניקוי, תתבקשו לעבור על אותם צינורות בשנית כדי להבטיח ניקיון יסודי.

חשוב לשים לב כי גם אם בחרתם לעשות שימוש באקונומיקה לצורך ניקוי המזגן, האקונומיקה לא יכולה לקטול את העובש לטווח ארוך, ולכן במידה ועולה ריח רע מן המזגן ואינכם יודעים מה מקורו, מוטב להזעיק טכנאי מזגנים המתמחה בהסרת עובש ופטריות.

באינטרנט תוכלו למצוא מדריכים מפורטים בעיקר בשפה האנגלית המסבירים כיצד יש לבצע ניקוי מזגנים צעד אחר צעד, מומלץ להיעזר בהם לפני הניסיון.


חומרים לניקוי מזגנים

על אף שבכל המזגנים מומלץ לא לעשות שימוש בחומרי ניקוי בעלי רכיבים פעילים, אין מניעה לעשות שימוש בחומרים ייעודיים למזגן שאינם מכילים רעלים. Clean air הוא דוגמא למוצר המיועד ספציפית עבור ניקיון מזגנים אשר תפקידו לחטא את המזגן מעובש ומפטריות ובמקביל גם לנטרל את הריח הלא נעים שעשוי לצאת ממנו.

השימוש בספריי כזה הוא פשוט מאוד, היות ויש צורך להסיר את כיסוי המזגן ולרסס את הספריי לכיוון המסננים, כך שניתן לחזור על הפעולה לעתים תכופות ללא חשש. את הספריי וחומרי ניקוי ייעודיים אחרים אין להשיג בכל חנות, אלא בעיקר בחנויות המציעות פתרונות אקולוגיים כמו Bio Clean.

שימו לב כי ניקוי תכוף של המזגן לא רק מאריך את חייו אלא גם משפר את תפוקתו ומשפר את ניצול החשמל.
לכן, מי שמעוניין ליהנות ממזגן בעל ביצועים טובים לאורך זמן, יקפיד לנקותו בצורה שוטפת 

עוד באותו נושא

מה צריך לדעת על התקנת מזגנים?

מה צריך לדעת על התקנת מזגנים?

כמו כל עבודה של בעל מקצוע, גם התקנת מזגנים יכולה להפוך בקלות לסיוט. אנחנו נדאג להפוך אותה למהנה עבורכם התקנת מזגנים יכולה להיות עניין מהיר...

היתרונות בעבודה עם מהנדס מיזוג אויר

היתרונות בעבודה עם מהנדס מיזוג אויר

תכנון נכון של מערכת מיזוג אוויר בבית, יכול לגרום גם לחסוך כספי, תחזוקה נוחה ובעיקר לקירור נכון של הבית ארצנו התברכה בשוני אקלימי ניכר:...

מזגנים - לא רק הגודל קובע

מזגנים - לא רק הגודל קובע

בניגוד למה שלמה שאנחנו רוצים לחשוב, רכישת מזגן איננה פונקציה רק של גודל, ישנן פונקציות נוספות שחשוב לקחת בחשבון לפני שרוכשים מזגן   בחירת...

איך רוכשים מזגן בצורה נכונה

איך רוכשים מזגן בצורה נכונה

אם פעם רכישת מזגן היתה דבר מיוחד ומסובך, הרי שכיום ניתן לרכוש מזגן בכל חנות חשמל או רשת עשה זאת בעצמך חנויות מזגנים רבות בישראל, חלקן...

מחירון מזגנים קטנים לחדרי ילדים

מחירון מזגנים קטנים לחדרי ילדים

ילדים, כמו קשישים, נשים בהריון וקבוצות נוספות באוכלוסייה, נמנים על קבוצות הרגישות במיוחד לחום. במדינה בה הטמפרטורות בארץ חוצות לא פעם...

string(31) "categoryטכנאי מזגנים"