enter-article התקנת מזגנים תעשייתים - לא לתת לקיץ להרוס לנו את העבודה - הכל על מיזוג אוויר
טכנאי מזגנים » מאמרים וחדשות » התקנת מזגנים תעשייתים - לא לתת לקיץ להרוס לנו את העבודה

התקנת מזגנים תעשייתים - לא לתת לקיץ להרוס לנו את העבודה

קיץ 2010 היה הקיץ החם ביותר במדינה בעשור האחרון, וכל התחזיות מצביעות על כך כי גם עונות הקיץ הבאות עתידות לשבור שיאים במידות החום.
בהתאם לכך גוברת הדרישה למזגנים תעשייתיים עבור בתי העסק, וזאת במקביל לעלייה השנתית בקצב רכישת המזגנים הביתיים

התאמה וכן התקנת מזגנים תעשייתיים בחלל עבודה של המפעל או המוסד, היא אינה מטלה פשוטה, היות ויש לקחת בחשבון פקטורים כמו ניצולת חשמל וכושר התפוקה. במאמר זה נספק טיפים אודות בחירת מזגן תעשייתי מתאים למקום העבודה.

מה מוכרים לנו?

מבנה תעשייתי

מזגן תעשייתי נייד-  אידיאלי לאולמות אירועים וחדרי שרתים שהטמפרטורה בהם גבוהה. מזגן נייד כשמו כן הוא, ולכן הוא אינו דורש התקנה מיוחדת וזהו יתרונו הגדול. מזגן זה ניתן לנייד באופן עצמאי לכל מקום שבו קיים חיבור חשמל סטנדרטי. מזגן תעשייתי מופעל על מנגנון דיגיטלי ומכיל בקרת ניקוז אוטומטית.

מזגן תעשייתי VFR-  מזגן זה מבוסס על טכנולוגיה הפועלת על שינוי נפח הקרר. המדחס של מזגן זה נתון לשינויים בהתאם לדרישת המייאדים, ולכן ניתן להפעיל באמצעות טכנולוגיה זו מספר רב של מייאדים המחוברים באמצעות מערכת עיבוי אחת, המשותפת להם.

מזגן תעשייתי המבוסס על מיזוג מרכזי - את המזגן הזה ניתן לרכוש בתפוקות שונות, החל מ-7,500 BTU/H ועד 31,000 BTU/H עבור הדגם החזק ביותר, בהתאם לגודל המקום אותו מעוניינים לקרר.

עלויות מזגנים תעשייתים

עלות רכישת מזגן תעשייתי מגוונות מאוד, היות והן תלויות בסוג הטכנולוגיה עליה פועל המזגן, עוצמת התפוגה שלו, החברה שמייצרת אותו ועלות ההתקנה.
עלות רכישת מזגן תעשייתי מדגם נייד תעלה בין 15,000 ש"ח עד 50,000 ש"ח עבור מזגן נייד 15 טון קירור

בנוסף, קיימת אפשרות לשכור מזגן תעשייתי במקום לבצע רכישה. מזגנים תעשייתים המיועדים להשכרה ניתן להשיג במבחר תקופות עיבוי, החל מ-5 טון ועד 200 טון קירור.

השכרת מזגנים תעשייתיים תשמש כפתרון המשתלם ביותר עבור בתי עסק שבהם אין צורך בהתקנת מערכת קירור אלא יש צורך בפתרון נקודתי. מזגן תעשייתי מושכר עשוי לשמש גיבוי למקרים או אירועים בהם תפוקתו של המזגן התעשייתי הרגיל אינה מספקת.

טיפים לבחירת מזגן תעשייתי מתאים

חשוב לרכוש מזגן תעשייתי מחברה אשר מספקת שירותי תיקון מזגנים ואחזקה למגזר התעשייתי במהירות המירבית. לפני הרכישה, חשוב לוודא כי החברה תוכל להעמיד לרשותכם מהנדס מזג אוויר בשעת הצורך.

מקובל לחשוב כי מזגנים תעשייתים הם בזבזני אנרגיה וגורם מרכזי לרעש, אך הטכנולוגיה החדישה יצרה דור משופר של מזגנים תעשייתים הנחשבים לחסכוניים יחסית מבחינת צריכת החשמל ובעלי פעולה שקטה במיוחד.

כמובן שזה נכון בהשוואה לדגמים ישנים יותר של מזגנים תעשייתיים ולא למזגנים ביתיים. חשוב לשים לב שהבחירה בעוצמת רעש נמוכה לא באה על חשבון קצב תפוקת המזגן.

לפני רכישת המזגן, חשוב למדוד את היקף השטח שתרצו למזג ולוודא כי חלה התאמה בין תפוקת המזגן לבין שטח זה. במידה ולא תוכלו למצוא מזגן יחיד בעל תפוקה מספקת עבור כל גודל השטח, יתכן שתצטרכו לרכוש יותר ממזגן אחד.

כדי לדעת מראש מה צפוי להיות גודל חשבון החשמל, יש לכפול את את צריכת החשמל הממוצעת של המזגן התעשייתי בכמות המזגנים הקיימת בעסק. כך תוכלו למנוע הפתעות מיותרות בסוף החודש


עוד באותו נושא

מה צריך לדעת על התקנת מזגנים?

מה צריך לדעת על התקנת מזגנים?

כמו כל עבודה של בעל מקצוע, גם התקנת מזגנים יכולה להפוך בקלות לסיוט. אנחנו נדאג להפוך אותה למהנה עבורכם התקנת מזגנים יכולה להיות עניין מהיר...

היתרונות בעבודה עם מהנדס מיזוג אויר

היתרונות בעבודה עם מהנדס מיזוג אויר

תכנון נכון של מערכת מיזוג אוויר בבית, יכול לגרום גם לחסוך כספי, תחזוקה נוחה ובעיקר לקירור נכון של הבית ארצנו התברכה בשוני אקלימי ניכר:...

מזגנים - לא רק הגודל קובע

מזגנים - לא רק הגודל קובע

בניגוד למה שלמה שאנחנו רוצים לחשוב, רכישת מזגן איננה פונקציה רק של גודל, ישנן פונקציות נוספות שחשוב לקחת בחשבון לפני שרוכשים מזגן   בחירת...

איך רוכשים מזגן בצורה נכונה

איך רוכשים מזגן בצורה נכונה

אם פעם רכישת מזגן היתה דבר מיוחד ומסובך, הרי שכיום ניתן לרכוש מזגן בכל חנות חשמל או רשת עשה זאת בעצמך חנויות מזגנים רבות בישראל, חלקן...

ניקוי מזגנים  - מזגן נקי, אוויר נקי

ניקוי מזגנים - מזגן נקי, אוויר נקי

בשנת 2009, הוליווד נדהמה לגלות שאחת משחקניותה הצעירות, בריטני מרפי, נפטרה בנסיבות לא ידועות. בדיעבד, התברר כי מרפי לקתה בדלקת ריאות חמורה שמקורה...

string(31) "categoryהתקנת מזגנים"