enter-article להגיע מוכנים לקיץ - הכל על מזגן עילי - הכל על מיזוג אוויר
טכנאי מזגנים » מאמרים וחדשות » להגיע מוכנים לקיץ - הכל על מזגן עילי

להגיע מוכנים לקיץ - הכל על מזגן עילי


רגע לפני שהקיץ מגיע ואיתו החום הגדול, תכינו את עצמכם מבעוד מועד עם מזגן עילי.
הראל בן עמי , טכנאי ומתקין מזנים מייעץ לכם מה צריך לבדוק כאשר רוכשים מזגן עילי חדשאתם עומדים בפני החלטה לא פשוטה באיזה מזגן לבחור על מנת למזג את הדירה. בדרך כלל זה תופס אותנו בכניסה לדירה חדשה, בין אם היא ברשותנו או דירה שכורה. ייתכן שאתם צריכים לקבל החלטה מאחר ורק חלק מהדירה ממוזגת והצטרף (במזל טוב) בן משפחה.

כמובן שאין אנו יכולים, במאמר זה, לקבוע עבורכם באיזה פתרון מיזוג לבחור, מה שננסה לעשות הוא לשפוך מעט אור.

אנו נציג, בצורה אובייקטיבית ואמינה, את כול שידוע לנו על מזגן עילי ועל יתרונותיו וחסרונותיו במיזוג דירה.
 

אז מהו בעצם מזגן עילי?

מזגן עילי הינו מזגן שמטרתו לקרר חלל אחד. בהתאם להספקו של המזגן ניתן למקמו בחדר שינה או בסלון – ככל שהמזגן גדול יותר כך תפוקתו גדלה והוא יכול לקרר חללים גדולים יותר.

יחידתו הפנימית,של מזגן עילי, מותקנת בסמוך לתקרה בניגוד למזגנים ריצפתים או מיני מרכזיים.

כיום,ניתן לומר כי מזגן עילי הוא הנמכר ביותר ולכן תחרות החברות המשווקות מזגניםשמה דגש עליון בפיתוחו, עיצובו ושכלולו וכל זאת על מנת להגיע לקהל לקוחות רחב.
 
יתרונו הבולט של מזגן עילי הוא מחירו. כצרכנים, אחד השיקולים בבחירת מזגן, מלבד ניצולת המזגן, הינו השיקול הכלכלי – עלות מול תועלת.

יתרון,חשוב לא פחות למזגן עילי, הוא מיקומו. התקנת מזגן עילי, כשמו, מתבצעת בסמוך לתקרה, בגובה, כך מתאפשר פיזור יעיל של האוויר בכל החלל בו הוא מותקן.

התקנת מזגן עילי היא בדרך כלל פשוטה ולא מצריכה הוצאות מיותרות וגבוהות לשם התקנתו (בניגוד למזגן מיני מרכזי). הדבר שאנו הכי לא אוהבים הוא קדיחות בקיר, לכלוך ואבק. התקנת מזגן עילי לא דורשת קדיחות רבות הגורמות ללכלוך ואבק.

אם הינך מתגורר בדירה שכורה ונדרשת התקנת מזגן, בעל הדירה בדרך כלל לא יתנגד להתקנת מזגן עילי מאחר והתקנתו פשוטה וההוצאה לא כבדה.


כמו בכל דבר בחיים – אל מול יתרונות ישנם חסרונות

החיסרון הראשון, של מזגן עילי, טמון באופן פעולת המפוח, הפועל בשיטה טנגנציילית, יונק אוויר מהצד וזורק אוויר בצידו השני – מה שמגביל את כוח זריקת האוויר.

הגישה לטיפול במזגן, גם כן מהווה סוג של חיסרון. על מנת לנקות ולטפל במסננים נדרש לטפס על סולם.

קיים חסרון אסתטי בשל נראות היחידה הפנימית. אדריכלים מעדיפים להימנע מהתקנת מזגנים עיליים בשל פגיעה עיצובית בחדרים מעוצבים.

ניתן להשיג מזגנים עיליים, בגדלים וספקים שונים, בכול החברות המייבאות ומשווקות מזגנים.
 
לאחר שמנינו את יתרונותיו וחסרונותיו של מזגן עילי נעבור לסקירה קצרה של תקלות שכיחות.

התקלות שנזכיר הינן תקלות שאינן אופייניות רק למזגן עילי וסביר להניח שתתרחשנה גם במזגנים אחרים.

נזילה – אחת התקלות במזגן עילי הינה נזילת מים. נזילת מים מהיחידה הפנימית יכולה להיגרם בשל מספר סיבות: חוסר גז , קפיאה של המזגן או בשל סתימה בצינור המאייד.

על מנת לטפל בקיפאון של המזגן ניתן להפעילו במצב חימום ולאפשר למים לנזול לתוך כלי. לטיפול בסתימה, אתר את הצינור שמוציא מים ותינק ממנו בכל הכוח.

אם אתה נגעל ניתן לנשוף בכל הכוח, אך קח בחשבון שייצאו מים מפתח יציאת האוויר לכן הכן מראש כלי לאיסופם. על מנת לטפל בחוסר גז הזמן טכנאי מזגנים.

המזגן לא מגיב לשלט – אחת התקלות השכיחות ב- מזגן עילי הינה חוסר תקשורת בין המזגן לשלט שלו. יש לבדוק, תחילה, אם השלט עובד. החלף בטריות ונסה שוב.

במידה ועדיין, המזגן לא מגיב לפקודות השלט, יש להזמין טכנאי מזגנים לבדיקת העינית – המופקדת על העברת הפקודות מהשלט ליחידת הפיקוד של המזגן

מזגן כובה לאחר מספר דקות – מדובר בתקלה שיכולה לנבוע ממספר רב של גורמים, במרביתן נדרש להזמין טכנאי מזגנים. סיבה ראשונה ופשוטה הינה טיימר. יש לבדוק האם הוגדר כיבוי אוטומטי לאחר מספר דקות.

במידה ולא, יש להזמין טכנאי מזגנים לבדיקת: חוסר או עודף גז שיכולים להשפיע על עבודתו של המאוורר של המעבה (יחידה חיצונית), אחד מרגשי הטמפרטורה תקול, כרטיס אלקטרוני תקול. העלויות לטיפול בתקלה משתנים בהתאם למקורה.
 

לסיכום:
  • אם הינך בעל דירה או מתגורר בדירה שכורה וברצונך לקרר חלל אחד (לא משנה גודלו) – המלצתנו כי תבחר במזגן עילי כפתרון המיזוג האידיאלי עבורך.
  • חשוב כי תיוועץ עם טכנאי מזגנים (שהינו גורם אובייקטיבי המכיר את התקלות הנפוצות במזגן), טרם רכישת והתקנת המזגן על מנת להתאים לך מזן עילי עם התפוקה המתאימה לחלל אותו ברצונך למזג.
  • על מנת למנוע התרחשותן של תקלות ועל מנת שתוכל ליהנות מהמזגן שברשותך – חשוב כי תקפיד על ניקוי מסנני המזגן אחת לחודש, הקפד לבצע בדיקה תקופתית אחת לשנה והיה ער לתפקודו של המזגן – במידה ואתה חושש כי קיימת תקלה אל תנסה להדליקו והזמן טכנאי מזגנים במהרה
המאמר נכתב על ידי הראל בן עמי, טכנאי ומתקין מזגנים
דרך מנחם בגין 18 תל-אביב, טלפונים 052-2506002, 1-800-38-38-31

עוד באותו נושא

מה צריך לדעת על התקנת מזגנים?

מה צריך לדעת על התקנת מזגנים?

כמו כל עבודה של בעל מקצוע, גם התקנת מזגנים יכולה להפוך בקלות לסיוט. אנחנו נדאג להפוך אותה למהנה עבורכם התקנת מזגנים יכולה להיות עניין מהיר...

היתרונות בעבודה עם מהנדס מיזוג אויר

היתרונות בעבודה עם מהנדס מיזוג אויר

תכנון נכון של מערכת מיזוג אוויר בבית, יכול לגרום גם לחסוך כספי, תחזוקה נוחה ובעיקר לקירור נכון של הבית ארצנו התברכה בשוני אקלימי ניכר:...

מזגנים - לא רק הגודל קובע

מזגנים - לא רק הגודל קובע

בניגוד למה שלמה שאנחנו רוצים לחשוב, רכישת מזגן איננה פונקציה רק של גודל, ישנן פונקציות נוספות שחשוב לקחת בחשבון לפני שרוכשים מזגן   בחירת...

איך רוכשים מזגן בצורה נכונה

איך רוכשים מזגן בצורה נכונה

אם פעם רכישת מזגן היתה דבר מיוחד ומסובך, הרי שכיום ניתן לרכוש מזגן בכל חנות חשמל או רשת עשה זאת בעצמך חנויות מזגנים רבות בישראל, חלקן...

ניקוי מזגנים  - מזגן נקי, אוויר נקי

ניקוי מזגנים - מזגן נקי, אוויר נקי

בשנת 2009, הוליווד נדהמה לגלות שאחת משחקניותה הצעירות, בריטני מרפי, נפטרה בנסיבות לא ידועות. בדיעבד, התברר כי מרפי לקתה בדלקת ריאות חמורה שמקורה...

string(31) "categoryטכנאי מזגנים"