enter-article מה צריך לדעת על התקנת מזגנים? - הכל על מיזוג אוויר
טכנאי מזגנים » מאמרים וחדשות » מה צריך לדעת על התקנת מזגנים?

מה צריך לדעת על התקנת מזגנים?


כמו כל עבודה של בעל מקצוע, גם התקנת מזגנים יכולה להפוך בקלות לסיוט. אנחנו נדאג להפוך אותה למהנה עבורכם


התקנת מזגנים יכולה להיות עניין מהיר ונקי או סיוט מתמשך הדורש שיפוצים נרחבים, והברירה בין שתי האפשרויות הללו מונחת במידה רבה בידכם.

בשורות הבאות נציין כמה דגשים חשובים על התקנת מזגנים, כולל המחיר של התקנת מזגנים, שיקולים חשובים לפני בחירת סוג המזגן והמתקין, ועוד.


תשתית חשמל של מזגן

המזגן עובד כידוע על אנרגיה חשמלית, ואכן מדובר באחד הצרכנים הכבדים ביותר, אם לא הכבד ביותר, של חשמל ברוב משקי הבית והמוסדות הציבוריים והעסקיים בישראל.

צריכת החשמל של מכשירי מיזוג יכולה להגיע בחודשי השיא לכדי 50% ואף יותר מצריכת החשמל הכללית. כל אלה מדגישים את מה שיתכן וידעתם מראש: המזגן זקוק להרבה זרם.
התקנת מזגנים
פעמים רבות דרישות התשתית החשמלית שמעמידה התקנת מזגנים חדשים חורגות מעבר ליכולות של רשת החשמל הביתית (או העסקית).

כל רשת חשמל ביתית מוגבלת על ידי חברת החשמל מבחינת ההספק, או כמות הקילוואט לשעה, שמותר לאותה רשת לצרוך.

חריגה מעבר לכמות הנ"ל לא אפשרית מבחינת אספקת החשמל על ידי חברת חשמל, וכמו כן תסוכל על ידי מערכת ההגנה (השאלטר) הביתית מפני התחשמלות.

אם מדובר ברשת מוגבלת יחסית, לדוגמא רשת מונופאזית של 25 בלבד, בהחלט יתכן כי לא אפשרי פיזית להתקין מזגן במקביל עם פעולות יומיומיות כמו הדלקת הדוד, הפעלת טלוויזיה וכו'.

מסיבה זו הדרך היחידה היא הרחבת ההספק של הבית. הרחבת ההספק, בין אם על ידי התקנת תלת פאזי של 3X25 או 3X40, נעשית על ידי חשמלאי מוסמך בלבד ומעלה, ועלותה המוערכת עומדת על 200-600 שקלים, לא כולל האגרה החד פעמית לחברת חשמל (בין 1000 לבין 4500 שקלים, תלוי בנקודת המוצא וההספק שברצונכם לרכוש).

בנוסף מזגנים גדולים דורשים אספקת זרם מסיבית עד למזגן עצמו, מסיבית פי כמה ממה שמותר בחיווט החשמלי הביתי הרגיל (אי אפשר "לתקוע את המזגן בשקע"), כלומר יש להתקין חיווט חדש פנים ביתי עד למזגן.

התקנת חיווט כזה דורשת שבירת קיר ושיפוצו מחדש, בעלות מוערכת של 400-2000 ש"ח (תלוי בסוג הקיר– בטון בלוקים וכדומה- אורך החיווט, דחיפות העבודה ועוד), ומשכו בין יום עבודה לבין שלושה ימים.


מי אחראי על התקנת מזגנים

אחרי יצירת התשתית החשמלית המתאימה, אפשר סוף-סוף להתחיל בהתקנה עצמה. שירותי התקנת מזגנים ניתנים בדרך כלל על ידי ספק המזגן (הספק הכלל ארצי או חנות המזגנים בה רכשתם את המכשיר), ומומלץ בחום להשתמש בשירותי התקנה מקצועיים שכאלה.

ההתקנה כוללת הצבת המזגן עצמו (בדרך כלל על ידי תליה בדיבלים), העברת צנרת האוויר אל המאייד, והתקנת המאייד החיצוני.

מדובר בלא מעט שבירת קירות בדרך כלל, ולכן יש להערך ללפחות יום עבודה מלא ומלוכלך. מחיר ההתקנה משתנה, ונע בדרך כלל בין 500 שקלים (במקרה של מזגנים קטנים מאוד) ועד 3000 ש"ח (במידה ויש צורך בשיפוץ מעמיק).עוד באותו נושא

היתרונות בעבודה עם מהנדס מיזוג אויר

היתרונות בעבודה עם מהנדס מיזוג אויר

תכנון נכון של מערכת מיזוג אוויר בבית, יכול לגרום גם לחסוך כספי, תחזוקה נוחה ובעיקר לקירור נכון של הבית ארצנו התברכה בשוני אקלימי ניכר:...

מזגנים - לא רק הגודל קובע

מזגנים - לא רק הגודל קובע

בניגוד למה שלמה שאנחנו רוצים לחשוב, רכישת מזגן איננה פונקציה רק של גודל, ישנן פונקציות נוספות שחשוב לקחת בחשבון לפני שרוכשים מזגן   בחירת...

איך רוכשים מזגן בצורה נכונה

איך רוכשים מזגן בצורה נכונה

אם פעם רכישת מזגן היתה דבר מיוחד ומסובך, הרי שכיום ניתן לרכוש מזגן בכל חנות חשמל או רשת עשה זאת בעצמך חנויות מזגנים רבות בישראל, חלקן...

ניקוי מזגנים  - מזגן נקי, אוויר נקי

ניקוי מזגנים - מזגן נקי, אוויר נקי

בשנת 2009, הוליווד נדהמה לגלות שאחת משחקניותה הצעירות, בריטני מרפי, נפטרה בנסיבות לא ידועות. בדיעבד, התברר כי מרפי לקתה בדלקת ריאות חמורה שמקורה...

מחירון מזגנים קטנים לחדרי ילדים

מחירון מזגנים קטנים לחדרי ילדים

ילדים, כמו קשישים, נשים בהריון וקבוצות נוספות באוכלוסייה, נמנים על קבוצות הרגישות במיוחד לחום. במדינה בה הטמפרטורות בארץ חוצות לא פעם...

string(31) "categoryהתקנת מזגנים"