enter-article היתרונות בעבודה עם מהנדס מיזוג אויר - הכל על מיזוג אוויר
טכנאי מזגנים » מאמרים וחדשות » היתרונות בעבודה עם מהנדס מיזוג אויר

היתרונות בעבודה עם מהנדס מיזוג אוירתכנון נכון של מערכת מיזוג אוויר בבית, יכול לגרום גם לחסוך כספי, תחזוקה נוחה ובעיקר לקירור נכון של הבית


ארצנו התברכה בשוני אקלימי ניכר: בין הלילות הקפואים של הגולן לבין הימים החמים של הנגב מפרידים פחות מ-300 ק"מ, אבל מדובר למעשה בשני עולמות שונים לגמרי.

העולם המודרני המציא מענה מצויין לכל תלאות מזג האוויר, מיזוג האוויר, אולם מדובר בהוצאה לא קטנה מבחינת הקמה ותחזוקה חודשית.

לצורך יעול התהליך מומלץ מאוד להעזר בשירותי מהנדס מיזוג אויר. בשורות הבאות נסביר את ההגיון שמאחורי שכירת מהנדס מיזוג אויר, מהם פתרונות מיזוג האוויר המומלצים בסיטואציות שונות, ועוד.


מהנדס מיזוג אוויר- מה ההגיון?מיזוג אוויר

שירותי מהנדס מיזוג אויר עולים לפחות 5000 שקלים, ולכן נשאלת השאלה מדוע כדאי להשקיע סכום כסף כה מכובד בשירותים מסוג זה.

התשובה היא כמובן אינדיבידואלית, אולם כאן המקום להזכיר כמה שיקולים חשובים, שיקולים אשר הביאו למעשה להווצרות ההתמחות של הנדסת מיזוג אויר.

קורס בתרמודינמיקה, או חוקי מעבר החום עליהם נשענת הנדסת מיזוג האוויר, נחשב לקורס הקשה ברוב התארים בהם הוא מופיע, ולא בכדי.

מדובר במדע מסובך ביותר, שעושה שימוש במתמטיקה מתקדמת וידע פיזיקלי רב.

ידע טוב בעקרונות התרמודינמיקה מאפשר להגיע לאותן תוצאות בעלויות נמוכות פי כמה, וכפי שהדבר נכון במקצועות שונים בתעשיה, עובדה זו נכונה שבעתיים במקרה של מיזוג אוויר.

הנדסת מיזוג אויר חוסכת בראש ובראשונה בעלויות תחזוקה. הפעלת מיזוג של דירה פרטית בינונית (שטח של 100 מ"ר) עולה בסביבות ה200 שקלים בחודש, וכאן מדובר על הוצאות חשמל בלבד.

אם נוסיף את הבלאי והפחת של חלקי המזגן כתוצאה משימוש (פילטרים, מאייד ועוד) נגיע לסכומים גבוהים עוד יותר.

ההבדל בין מיקום יעיל של המזגן בחלל הבית לבין מיקום לא יעיל יכול להגיע לכדי 50% מבחינת נפח העבודה.

במילים אחרות, ההבדל בין מיקום יעיל של המיזוג לבין מיקום לא יעיל יכול להתבטא במעל ל-100 שקלים בחודש בדירה פשוטה, ופי כמה בבתים פרטיים או משרדים.

עלויות התחזוקה הן לא השיקול היחיד בעד מהנדס מיזוג אויר מקצועי. עצם תהליך הבניה יכול להשתנות מן הקצה אל הקצה בעקבות יעוץ מקצועי כנ"ל.

במקרים רבים מהנדס מיזוג אוויר יכול להגיע לפתרונות פשוטים יותר מבחינת הרכבה (לדוגמא אין צורך להעביר את הצנרת עד למטה, במקרים בהם המיזוג אמור לקרר ברוב המקרים, אלא דווקא עדיף מיזוג עילי), ואפילו לחסוך בעלויות החומרה (פחות מזגנים, מיזוג מרכזי זול יותר וכו'), או במילים פשוטות יותר, לחסוך אלפי שקלים בתהליך ההתקנה עצמו.

אם נסכם את שני הטיעונים העיקריים כנ"ל, קל לראות שההשקעה החד פעמית של יעוץ מהנדס מיזוג אויר יכולה בחלט להתברר כמשתלמת בטווח הרחוק.


מהנדס מיזוג אויר- מידע לפני עבודה

קיימים אלפי פתרונות מיזוג שונים, החל ממזגנים קטנטנים בדידים וכלה במיזוג אוויר מרכזי לבניין כולו. כל אחד מהפתרונות הללו נושא בחובו יתרונות וחסרונות משלו, והתאמת הפתרון המשתלם ביותר עבורכם (זיכרו!! משתלם יותר אין פירושו בהכרח זול יותר מבחינת עלות התקנה!!!

יתכן ומיזוג יקר יותר יחסוך בעתיד בעלויות תחזוקה לעומת זול שיצריך חלקי חילוף למזגנים) היא היא עבודתו של מהנדס מיזוג אויר. לצורך ביצוע עבודה זו המהנדס יזדקק למספר מקורות מידע.

ראשית יש להגיש מפרט פנימי מלא של הבניין, כולל פירוט חומרי הבניה של השלד (בדגש על קורות בטון, קירות תומכים ושאר "גשרי קור").
שנית חשוב מאוד להגיש מפרט פנימי של אספקת החשמל בבית.

לבסוף, במהלך פגישת ההכנה חשוב להבהיר את דרישותיכם מבחינת תקציב (התקנה ואחזקה) ושימוש (האם חשוב למזג את כל החדרים, אולי חדרים מסויימים משמשים לאחסון בלבד וכו').


תכנון מערכת מיזוג ביתית או משרדית מתבצע בעת תכנון הבנייה. תכנון מאוחר יותר פוגע בהתקדמות הבנייה וגורם לעבודה מיותרתעוד באותו נושא

מה צריך לדעת על התקנת מזגנים?

מה צריך לדעת על התקנת מזגנים?

כמו כל עבודה של בעל מקצוע, גם התקנת מזגנים יכולה להפוך בקלות לסיוט. אנחנו נדאג להפוך אותה למהנה עבורכם התקנת מזגנים יכולה להיות עניין מהיר...

מזגנים - לא רק הגודל קובע

מזגנים - לא רק הגודל קובע

בניגוד למה שלמה שאנחנו רוצים לחשוב, רכישת מזגן איננה פונקציה רק של גודל, ישנן פונקציות נוספות שחשוב לקחת בחשבון לפני שרוכשים מזגן   בחירת...

איך רוכשים מזגן בצורה נכונה

איך רוכשים מזגן בצורה נכונה

אם פעם רכישת מזגן היתה דבר מיוחד ומסובך, הרי שכיום ניתן לרכוש מזגן בכל חנות חשמל או רשת עשה זאת בעצמך חנויות מזגנים רבות בישראל, חלקן...

ניקוי מזגנים  - מזגן נקי, אוויר נקי

ניקוי מזגנים - מזגן נקי, אוויר נקי

בשנת 2009, הוליווד נדהמה לגלות שאחת משחקניותה הצעירות, בריטני מרפי, נפטרה בנסיבות לא ידועות. בדיעבד, התברר כי מרפי לקתה בדלקת ריאות חמורה שמקורה...

מחירון מזגנים קטנים לחדרי ילדים

מחירון מזגנים קטנים לחדרי ילדים

ילדים, כמו קשישים, נשים בהריון וקבוצות נוספות באוכלוסייה, נמנים על קבוצות הרגישות במיוחד לחום. במדינה בה הטמפרטורות בארץ חוצות לא פעם...

string(42) "categoryחלקי חילוף למזגנים"